Dnes je :

Aké bude počasie
Meniny oslavuje :

Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám
Užitočné Info
Inzeráty
Fotografie
Lipa Dancers
Slovenský Kostol
Imigrácia
Blahoželáme
 Slovenský Montreal
Slovenská Ottawa
Slovenské Toronto
Slovenský Vancouver
Slovenské Calgary
Slovenský Edmonton
Slovenský Windsor

Ceske a Slovenske Filmy
Februárová večera CSPBA

Rocky Mountains

41.výročný ples CSPBA

Lúčnica

Májová večera CSPBA
40.výročný ples CSPBA
Večera CSPBA

Vianočné popoludnie
Mikulášsky sprievod
RND
Slovenský deň
Priadky
39.výročný ples CSPBA
38.výročný ples CSPBA

Prezident v Montreali
Mesiac slov. kultúry 2004
Lipa
Romanove foto

English Version
 
CSPBA - FEBRUAROVA VEČERA 2007 - SO VZACNYM HOSTOM Mme EVA PETRAS

CSPBA - Canadian Slovak Professional and Business Association

V utorok, dna 13 Februara 2007 sa uskutocnila tradicna februarova vecera CSPBA so vzacnym hostom The Honorable Mme Eva Petras, ktora bola nedavno vymenovana ako "Judge of the Superior Court of Quebec".

Viac informacii and direction to the place:

*.doc file (400 kB) alebo *.pdf file (200 kB)ADVOKATKA V MAJESTATNOM TALARI

O úspešných ľuďoch sa tvrdí, že sú to tí, ktorí si večer ľahnú, ráno vstanú a medzi tým robia čo chcú.

Pokiaľ by sa ľudia riadili týmto pravidlom, svet by sa len tak hemžil úspešnými ľuďmi. Je nám však všetkým veľmi dobre známe, že úspech je pojem, o ktorom sa denne ani bežne nehovorí. Len veľmi málo jednotlivcov patrí do kateg?rie tohto druhu a zaradiť sa do nej nie je naozaj ľahké a jednoduché.

Aby sme magické slovo úspech dosiahli, kladú sa nás veľmi vysoké nároky a požiadavky. Niekedy sa snažíme plniť ich celý život a túžobne očakávaný úspech sa nedostaví. ?spech naozaj nepadne z neba. Je to predovšetkým drina. Pozostáva vraj z deväťdesiatich percent tvrdej, poctivej práce a z desiatich percent talentu.
Tí, ktorí s ním „koketujú“, musia byť vytrvalí, húževnatí, cieľavedomí, s dostatkom pevnej vôle a sebadôvery. Takisto k nemu náleži nekonečne dlhý čas odriekania a trpezlivosti. Z úspechu našich blízkych sa dokážeme úprimne tešiť a radovať. ?spešní ľudia boli, sú i budú a vždy im bude patriť náš obdiv, hlboká úcta a uznanie.
O známej, veľmi úspešnej právničke Eve Petrášová ste mnohí určite počuli. Niekoľkokrát bola o nej zmienka aj v našich celokanadských novinách „Kanadský Slovák“. Eva začala svoju úspešnú dráhu ako brilantná študentka na Marianopolis College, neskôr sa rozhodla pre štúdium práva na Univerzite McGill v Montreale. Jej „Curriculum Vitae“ je doslova nahustené diplomami a titulmi, ktoré počas svojej celoživotnej kariéry dosiahla. V posledných rokoch Eva pracovala ako advokátka rodinného práva, v čom ju považovali za jednu z najlepších v tejto provincii.

Pred niekoľkými dňami sa slovenská komunita v Montreale dozvedela veľmi milú a nečakanú novinu, že práve jedna z nás, montrealská Slovenka Eva Petrášová dňom 16-ho januára 2006 bude uvedená do veľmi významnej a ojedinelej funkcie sudcu Najvyššieho Súdu v Quebeku „La Cour supérieure du Quebec“. Pani Eva je medzi montrealskými Slovákmi viac než dobre známa a veľmi obľúbená. V našej komunite sa už dlhé roky veľmi aktívne angažuje. V roku 2001 až 2003 bola predsedníčkou CSPBA a od spomínaného roku je tiež predsedníčkou Slovenského domu „La Maison Slovaque“, kde túto funkciu zastáva až do dnešného dňa. Eva má odjakživa snahu pomáhať ľuďom, ktorí pomoc žiadajú a potrebujú. Pri svojej veľmi náročnej pracovnej činnosti nemá veľa času na svoje obľúbené hobby no, pokiaľ jej povinností dovolia, nájde si čas aj na cestovanie, ktoré ju láka už od mladosti. Jedna z jej veľkých ciest viedla až do Austrálie, kde si Eva dopĺňala svoje univerzitné štúdia (University of New South, Wales). Počas olympijských hier v Montreale Eva bola členkou olympíjskeho organizačného výboru a dodnes sa živo zaujíma o dianie v tejto oblasti. Svoj voľný čas však najradšej trávi v kruhu svojej najbližšej rodiny s manželom Larym a mamou Lidiou.

Medzi advokátmi sa hovorí, že vraj dobrý právnik pozná všetky práva a zákony a veľmi dobrý právnik pozná sudcu.

Vy, ktorí ste nemali možnosť poznať Evu a raz budete mať tú česť, spoznáte v nej skromného, priateľského, veľkého a vzácneho človeka.

Milá naša Eva!

Dovoľte nám pri tejto nevšednej príležitosti zaželať Ti v nastávajúcom novom úrade a veľavýznamnej funkcii mnoho ďalších profesionálnych úspechov. Aby si svojou príkladnou prácou na tomto vysokom poste naďalej dôstojne reprezentovala naše malé Slovensko.

Veľa šťastia! Všetci slováci v Montreále sú na Teba úprimne a právom hrdí.

 

WWW design - Miro Mundik - Hlavnou naplnou Slovak Montreal.com je podavat informacie vsetkym Slovakom a Cechom ako aj dalsim ludom, ktori maju zaujem o to co sa deje v slovenskej komunite v Kanade. Ak si myslite ze na Slovak Montreal su niekde chyby, prosim poslite e-mail na mail@slovakmontreal.com
Chyby radi odstranime, nie su publikovane UCELOVO. Dakujem za Vase pochopenie, Miro Mundik

©2003-2006 Slovak Montreal | Technology SOVAdesign.net
©2007-2007 Slovak Montreal | Designed by MM
Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám