Dnes je :

Aké bude počasie
Meniny oslavuje :

Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám
Užitočné Info
Inzeráty
Fotografie
Lipa Dancers
Slovenský Kostol
Imigrácia
Blahoželáme
 Slovenský Montreal
Slovenská Ottawa
Slovenské Toronto
Slovenský Vancouver
Slovenské Calgary
Slovenský Edmonton
Slovenský Windsor

Ceske a Slovenske Filmy
Februárová večera CSPBA

Rocky Mountains

41.výročný ples CSPBA

Lúčnica

Májová večera CSPBA
40.výročný ples CSPBA
Večera CSPBA

Vianočné popoludnie
Mikulášsky sprievod
RND
Slovenský deň
Priadky
39.výročný ples CSPBA
38.výročný ples CSPBA

Prezident v Montreali
Mesiac slov. kultúry 2004
Lipa
Romanove foto

 
42. JUBILEJNÝ ŠTIPENDIJNÝ PLES

"Forthy two years is a quite accomplishment and is proof of the dedication ad hard work of Association. During that time The Association proudly honoured and rewarded 350 students with scholarship totaling $ 195,600. To them we offer congratulation and best wishes in their pursuits. Our sinceappreciation is also extended to the many indivuduals and firms without whose financial support our efforts would be in vain"

... zo slavnostneho prihovoru Prezidenta CSPBA, Pana Dr. Jozefa Brodyho

V sobotu 3. novembra 2007 sa uskutočnil už 42. výročný štipendijný ples Kanadsko Slovenskej Asociácie Profesionálov a Podnikateľov (CSPBA), ktorý je spojený s udeľovaním štipendií študentom slovenského pôvodu študujúcim v Montreále. Ples sa už tradične konal v golfovom klube Le Challenger, 2525 Rue des Nations vo Ville St. Laurent. Slávnostne vyzdobená hala privítala tento rok okolo 200 hostí.

Okrem vzácnych hostí, bývalého ministra financií a terajšieho poslanca quebeckého parlamentu pana Lawrence Bergmana, veľvyslanca Slovenskej republiky pána Stanislava Opielu s manželkou Vierou, honorárneho konzula Slovenskej republiky v Montreále pána Dezidera Michaletza s manželkou Danielou a predsedkyne “Slovenského domu” v Montreále a sudkyne “La Cour superieure du Quebec“ pani Evy Petrášovej s manželom Larym, boli najdôležitejšími pozvanými 10 študenti, ktorí boli tento rok odmeneni za ich vynikajúce štúdijné výsledky a spoločenskú angažovanosť.

Slávnostný večer začal koktailom o pol siestej. a po ňom o 7 hodine odmenených študentov predstavil a hosti privítal Dr. Steve Hreha, ktorý tento večer uvádzal. Po výbornej večeri spríjemnenej hudbou začala slávnostná ceremónia, počas ktorej boli udelené štipendiá 6 študentom a zvláštne ceny za mimoriadné výsledky 4 študentom. Slovenská komunita takto chcela odmeneným študentom pripomenúť ze je na nich hrdá, pretože pochopili doležitosť vzdelávania a zároven ich povzbudiť v ďalšom štúdiu.

CSPBA poskytla tento rok štipendiá nasledujúcim študentom:
1. Kristina Hrivnáková
2. Juraj Stembera
3. Thomas Charles Oliver
4. Peter Piaček
5. Brian Karmazin
6. Nancy Wielechowicz
Za mimoriadné výsledky boli ocenení nasledujúci študenti:

7. Peter Chrastina
Cenu Rodiny Kočisko udelil P. Kočisko
8. Dominika Kianičková
Cenu Slovenského domu udelila predsedkyňa Slovenského domu pani Eva Petrášová
9. Christopher Lang
Cenu Vlády Slovenskej republiky udelil veľ vyslanec Slovenskej republiky v Kanade pan S. Opiela
10. Jan Casimir
Cenu Jána Simkovitsa (in memoriam), celkove najlepšiemu študentovi udelil pan S. Simkovits

Za všetkých študentov CSPBA za jej prácu a podporu študentov poďakoval a poprial veľa úspechov do budúcnosti Jan Casimir.

Po slávnostnej ceremónii prezident CSPBA Dr. Jozef Brody poďakoval a kyticami kvetov obdaroval vsetkých, ktorí sa podieľali na príprave a organizovaní plesu. Príjemný večer potom pokračoval pri tanečnej hudbe Harolda Birkensa až do jednej po polnoci.

V priebehu celého večera bola losovaná bohatá tombola. Ceny do tomboly tento rok poskytli pán Pierre Brunet (12 večier v reštaurácií McDonald), pán Peter Krč (olejomaľba), Slovenský konzulát v Motreále (Slovensko v Európe, poézia a piesne), český konzulát v Montreále (kryštálové poháre), Slovenské veľvyslanectvo v Ottawe (kryštálová váza) a Voyage La Cathedrale a CSPBA (2 spiatočné letenky z Montreálu do Viedne).

Tohtoročný ples bol vďaka práci všetkych organizátorov pod vedením predsedu CSPBA Dr.Jozefa Brodyho opäť veľmi vydarenou akciou. Nemožno však zabudnúť ani na naších sponzorov, ktorí finančnými príspevkami na štipendiá pre študentov, inzerátmi v Programe plesu alebo darmi do tomboly umožnili ďalej pokračovať v krásnej tradícii plesu. Všetkým im patrí naše uznanie a vďaka.

Dúfame že slávnostný večer 3. novembra 2007 dlho zostane v pamäti ocenených študentov a že budú ďalej šírit dobré meno slovenskej komunity v Montreále a v Kanade.

V pripade ak mate zaujem vidiet viac fotografii z plesu, najdete ich na tomto mieste.


text: Anna Chrastinova,
fotografie: George Papachristos
www: Miro Mundik
 

©2003-2006 Slovak Montreal | Technology SOVAdesign.net
©2007-2007 Slovak Montreal | Designed by MM
Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám