Dnes je :

Aké bude počasie
Meniny oslavuje :

Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám
Užitočné Info
Inzeráty
Fotografie
Lipa Dancers
Slovenský Kostol
Imigrácia
Blahoželáme
 Slovenský Montreal
Slovenská Ottawa
Slovenské Toronto
Slovenský Vancouver
Slovenské Calgary
Slovenský Edmonton
Slovenský Windsor

English Version

 
CSPBA (Canadian Slovak Professional and Business Association)

Vážení slovenskí priatelia v Montreali,

Volám sa Dr. Jozef Brody a som predsedom predsedníctva Kanadsko-Slovenskej Asociácie Profesionálov a Podnikateľov (CSPBA). Každý druhý mesiac CSPBA organizuje večere, kde sa v príjemnom prostredí pri kvalitnom jedle stretávajú naši členovia. Využite naše pozvanie na večeru (deň a miesto bude včas oznámené), stretnite sa s našimi členmi, prípadne staňte sa našimi clenmi aj Vy.
yyyVečere

Večere 2007 (miesto a menu sa upresní 14 dní pred každou večerou) sú naplánované následovne:

  1. Február 13, 2007 – Slavnostná večera na počesť pani sudkyne Evy Petrášovej.
  2. Máj 2007
  3. September 2007 – Predplesová večera, informácie a lístky

uuuZákladné informácie o našej organizácii

Väčšina členov CSPBA sú podnikatelia a profesionáli slovenského pôvodu. Niektorí, čo nie sú slovenského pôvodu, sa stali našimi členmi, pretože majú záujem pomôcť slovenskej spoločnosti žijúcej v Montreali. Hlavné poslanie našej organizácie je morálne a finančne podporovať študentov, aby pokračovali v štúdiu a rozvíjali svoje vzdelanie aj po ukončení strednej školy.
kkkNaša história

CSPBA bola založená pred 44-mi rokmi. Počas takmer celého tohto obdobia sme podporovali študentov Slovenského pôvodu, alebo tých, ktori sú priami príbuzní našich členov. Pôvodne sme udelovali štipendiá len čerstvým absolventom stredných škôl, ktorí išli ďalej študovať na univerzity. Pred niekoľkými rokmi sme sa však rozhodli rozšíriť náš záber aj na študentov s plným úväzkom na CEGEP alebo na univerzite. Minimálne štipendium je $1.000. Okrem toho udelujeme tri zvláštne ceny :

  1. Cenu Jána Šimkovica pre študenta s najlepším prospechom ($1.200)
  2. Cenu Slovenského Domu pre najlepšieho graduovaného študenta ($1.100)
  3. Cenu Slovenskej Vlády pre najlepšieho CEGEP študenta ($1.100)

Do dnešného dňa, CSPBA udelila štipendiá 340 študentom v celkovej sume $186,900. Žiadosť (formulár) pre CSPBA štipendium na budúci rok bude včas na tejto stránke. Vaše príspevky na štipendiá pomôžu naplniť naše vznešené poslanie, Vašu pomoc veľmi oceníme. Prosím, zašlite šek adresovaný pre CSPBA na jednu z nasledovných adries :

  • Jan Vandzura, 2850 Cote Vertu, #403, Ville St. Laurent, Quebec H4R 3A8
  • Josef Brody, 5795 Sir Walter Scott, #804, CSL – Montreal, Quebec H4W 2T7

Šek môže byt post-datovaný. My Vám zašleme potvrdenku pre daňové účely.

ppp41. Výročný Štipendijný Ples

Kanadsko Slovenská Asociácia Profesionálov a Podnikateľov poriadala svoj 41-ty Výročný Štipendíjny Ples v sobotu, 4. novembra, 2006, v klube Le Challenger, 2525 Rue des Nations vo Ville St. Laurent. Ples navštívilo vyše 285 hosťov, včetne pána velvyslanca Slovenskej Republiky pána Stanislava Opielu s jeho manželkou, nedávno menovaného honorárneho konzula Slovenskej Republiky v Montreále pána Dezidera Michaletza s manželkou a generálnej konzulky Českej Republiky pani Viery Jarešovej s jej manželom.

Koktail, kde personal ponúkal výborné jednohubky a šumivé víno, sa začal o 6-tej večer, po ňom o 7-mej následovala vynikajúca 5 chodová večera. Melodická hudba k tanci bola už tradične prezentovaná orchestrom Harolda Birkensa. Na tomto plese, ako každoročne, naša asociácia udelila následujúce štyri štipendiá:

Cenu CSPBA vo výške $1,000 dostal pán Ioanis Michalopoulos;
Cenu Slovenskej vlády vo výške $1,100 dostala slečna Lenka Kručková;
Cenu Slovenského domu vo výške $1,100 dostal pán Vladimír Mindek a
Cenu v pamäti Jána Šimkoviča vo výške $1,200 dostala slečna Jaclyn Leebosh,

ktorá sa v mene všetkých poďakovala za udelenú poctu.

 Lístky na ples boli v cene $80.00, alebo za $100.00 na osobu. Za zakúpenie každého $100.00 lístku, pre daňové účely, je potom vydané potvrdenie na $40.00-vý príspevok do štipendíjneho fondu.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, že poctili ples svojou návštevou a pomohli nám tým podporiť našu Slovenskú mládež. Tešíme sa na vás opäť budúci rok, keď v sobotu 3. novembra 2007 organizujeme náš 42-hý Výročný Štipendíjny Ples opäť v golfovom klube Le Challenger. Záujemcov o štipendiá doporučujeme, aby sledovali pravidelne našu web-stránku.

40. Výročný Štipendijný Ples

V sobotu 5. novembra 2005 v golfovom klube Le Challenger, 2525 Rue des Nations vo Ville St. Laurent sa konal 40. jubilejný výročný štipendijný ples Kanadsko Slovenskej Asociácie Profesionálov a Podnikateľov (CSPBA), ktorého sa zúčastnilo vyše 250 ľudí. Tento každoročný ples je slávnostnou udalosťou s koktailom, dobrou hudbou a tancom, a je obľúbeným a dôstojným vyvrcholením montrealskeho slovenského spoločenského kalendára.

 41. štipendijný ples s fotografiami
40. štipendijný ples s fotografiami
39. štipendijný ples s fotografiami
38. štipendijný ples s fotografiami

Pridajte sa k nám

Ak sa chcete dozvedieť viac o CSPBA a o našej činnosti, rezervujte si miesto na našu ďalšiu večeru, ktorú plánujeme com skor. Ste srdečne vítaní. Získate nových priateľov a strávite prijemný večer. Rezervácie a ďalšie informácie môžete získať u:

Dr. Josef Brody
Department of Mathematics & Statistics
Concordia University

7141 Sherbrooke West Montreal
Quebec, H4B 1R6
Tel: (514) 848-2424/3214, (514)482-7328, (514) 947-7971
Ffax: (514) 848-2831
E-mail: josefbr@vax2.concordia.ca

 

©2003-2006 Slovak Montreal | Technology SOVAdesign.net
©2007-2007 Slovak Montreal | Designed by MM
Titulná Stránka Redakcia Diskusné Fórum Nové Linky Napíšte Nám